Klimatyzator split Inverter AUX Q-Smart Premium Grey AUX-09QB na max 25m2

 • Producent:

  AUX

 • Moc chłodzenia:

  2,70 kW

 • Moc grzania:

  3 kW

 • Technologia inwerterowa:

  Tak

 • Obsługiwana powierzchnia:

  25 m2

3.910,00 zł

   Kompaktowość i ekonomia


   Klimatyzator AUX serii Q-Smart Premium Grey to jednostka idealna dla osób szukających typowych rozwiązań. Model Q-Smart wyróżnia się doskonałym designem dopracowanym w każdym calu, zaprojektowany w duchu najnowszych trendów wnętrzarskich znakomicie wpasuje się w klimat eleganckich wnętrz subtelnie podkreślając ich styl. Wykonana została z tworzywa ABS, dzięki temu jest ona odporna na uszkodzenia i łatwo ją utrzymać w czystości. Technologia inwerterowa zastosowana przy produkcji tego modelu gwarantuje stabilną i wydajną pracę, przy bardzo niskim zużyciu energii. Mimo iż jest to podstawowy model posiada on wiele funkcji. To wszystko w połączeniu z niską ceną sprawia, że jest to bardzo ciekawa pozycja w tej klasie klimatyzatorów.

   Wysokiej jakości sprężarka inwerterowa


   Inwerterowa sprężarka rotacyjna zastosowana w urządzeniach marki AUX gwarantuje niezawodną i wydajną pracę klimatyzatorów oraz najwyższe parametry efektywności energetycznej. Zapewnia także niskie koszty eksploatacji i niski poziom generowanego hałasu. Wytrzymałe, wysokiej jakości materiały wykorzystane w konstrukcji sprężarki przekładają się na jej długie i bezawaryjne działanie.

   Technologia inwerterowa wykorzystuje urządzenia zwane falownikiem, które umożliwia płynną zmianę prędkości obrotowej silnika elektrycznego napędzającego sprężarkę lub wentylator. W przypadku sprężarki przekłada się to na możliwość ciągłej regulacji wydajności chłodniczej lub grzewczej i jej dopasowanie do chwilowego zapotrzebowania – warunków termicznych panujących aktualnie w pomieszczeniu.

   W porównaniu do konwencjonalnych klimatyzatorów typu ON/OFF, urządzenia pracujące na bazie technologii inwerterowej charakteryzują się znacznie niższym zużyciem energii elektrycznej, niższym poziomem generowanego hałasu, możliwością szybkiego schłodzenia pomieszczenia oraz precyzyjnym utrzymaniem zadanej temperatury.

   Filtr PM 2.5 i antybakteryjny w standardzie


   Jednostka posiada w standardowym wyposażeniu filtr PM2.5 i filtr antybakteryjny, zapewniając zaawansowaną ochronę przeciw konkretnym rodzajem zanieczyszczeń. Skutecznie chroni przed pyłami zawieszonymi o średnicy do około 2,5 μm, które zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia są najbardziej szkodliwe dla zdrowia człowieka spośród innych zanieczyszczeń atmosferycznych. Filtr ten usuwa 99.9% PM 2.5 dzięki elektrostatycznej jonizacji.

   Ekologiczny czynnik chłodniczy R32


   Czynnik chłodniczy R32 posiada bardzo niski współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego GWP równy 675. W porównaniu do czynnika R410A, którego GWP wynosi 2088. R32 ma stosunkowo niewielki wpływ na środowisko naturalne – jego oddziaływanie na globalne ocieplenie jest aż trzykrotnie mniejsze. Nie wywiera też negatywnego wpływu na warstwę ozonową, co potwierdza współczynnik ODP równy 0. Dodatkowo, w przeciwieństwie do R410A, R32 jest czynnikiem jednorodnym (jedno-składnikowym), dzięki czemu możę być poddany recyklingowi.

   Dzięki swoim właściwościom termodynamicznym, czynnik chłodniczy R32 jest bardziej wydajny od czynnika R410A. Instalacja klimatyzacja wymaga około 30% mniejszej ilości czynnika. Dodatkowo zwiększa on efektywność energetyczną urządzenia nawet o 10%.

   Czynnik chłodniczy R32 charakteryzuje się małą toksycznością i niskim stopniem palności, dzięki czemu warantuje wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

   Cechy i funkcje AUX-09QB


   • Szary kolor
    Elegancka, grafitowa obudowa imitująca chromowane srebro to propozycja dla poszukiwaczy nieoczywistych wariantów kolorystycznych. Ten model będzie mocnym akcentem kolorystycznym, który nada charakteru wnętrzom.
   • Ekologiczny czynnik chłodniczy R32
    Wszystkie urządzenia klimatyzacyjne AUX w naszej ofercie pracują w oparciu o najnowszy, ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który w porównaniu do powszechnie dotychczas stosowanego czynnika R410A, cechuje się większą wydajnością i niższym współczynnikiem tworzenia efektu cieplarnianego. Nie powoduje też niszczenia warstwy ozonowej.
   • Wbudowany moduł Wi-Fi
    Wszystkie klimatyzatory naścienne AUX posiadają w standardowym wyposażeniu moduł Wi-Fi 2.0 wpinany do klimatyzatora na wtyk USB. To łatwe w instalacji rozwiązanie, pozwalające na steroawnie parametrami pracy urządzenia za pomocą urządzeń mobilnych, z dowolnego miejsca na ziemi z dostępem do internetu.
   • Automatyczny restart
    W przypadku wystąpienia przerwy w dopływie energii elektrycznej, urządzenie zapamiętuje ostatnie ustawienia i po wznowieniu zasilania uruchamia się ponownie, automatycznie przywracając wcześniej zadany tryb pracy.
   • Tryb TURBO
    Dzięki niemu schłodzenie/ogrzanie pomieszczenia jest możliwe w bardzo krótkim czasie, poprzez maksymalne zwiększenie prędkości obrotowej wentylatora jednostki wewnętrznej (wykorzystanie najwyższego biegu wentylatora).
   • Programator czasowy
    Urządzenie może zostać włączone lub wyłączone w zadanym 24-godzinnym okresie.
   • Samooczyszczanie
    Po zakończeniu działania w trybie chłodzenia, funkcja samooczyszczania automatycznie osusza wymiennik ciepła w jednostce wewnętrznej z wilgoci, przygotowując ją do następnej pracy. Zapobiega to rozwojowi bakterii, pleśni i nieprzyjemnych zapachów, utrzymując wnętrze jednostki w czystości. Dzięki funkcji samoczyszczenia, klimatyzator możę zagwarantować użytkownikom czyste i bezpieczne otoczenie.
   • Tryb pracy nocnej
    Klimatyzator automatycznie zwiększy (chłodzenie) lub zmniejszy (ogrzewanie) o 1 °C na godzinę w ciągu pierwszych 2 godzin, i wyłączy się po 5 godzinach. Funkcja snu pomaga utrzymać najbardziej komfortową temperaturę, jednocześnie oszczędzając energię.
   • Inteligentne odszranianie
    Klimatyzator uruchamia tryb odszraniania tylko wtedy, gdy jest to konieczne i jedynie na czas potrzebny do odszronienia wymiennika, co umożliwia prawie nieprzerwaną pracęurządzenia w trybie grzania. System inteligentnego odszraniania zastosowany w klimatyzatorach AUX poprawia energooszczędność pracy urządzeń o 5% i aż o 20% zwiększa efektywność ogrzewania w niskich temperaturach zewnętrznych.
   • Filtr o wysokiej gęstości
    Wszystkie jednostki naścienne marki AUX posiadają standardowo zainstalowany podstawowy filtr powietrza (o strukturze plastra miodu – seria Freedom, lub o zwiększonej gęstości – seria J-Smart i Halo), który skutecznie wyłapuje unoszące się we wnętrzu większe zanieczyszczenia, takie jak kurz i pył.
   • Filtr antybakteryjny
    Działa sterylizująco na wszystkie rodzaje bakterii. Kurz i unoszące się na nim drobnoustroje są zatrzymywane na antybakterynej powierzchni filtra. Dzięki znajdującym się tu bakteriobójczym substancjom, ich rozwój zostaje zahamowany.
   • Filtr PM2,5
    Według Światowej Organizacji Zdrowia długotrwałe narażenie na działanie pyłu zawieszonego PM2,5 skutkuje skróceniem średniej długości życia. Klimatyzator wyposażony został w filtr PM2,5, który wyłapuje unoszące się w powietrzu drobne cząsteczki pyłów i usuwa 99,9% tych zanieczyszczeń, zapewniając czyste i zdrowe powietrze.
   • Opcjonalne filtry powietrza
   • Sterylizacja UV
    Skutecznie oczyszcza powietrze poprzez eliminację wirusów, grzybów i drobnoustrojów. Jest to funkcja szczególnie polecana alergikom oraz osobom podatnym na infekcje. Temperatura rury parownika utrzymuje wysoką temperaturę na poziomie 57 ℃ i utrzymuje się przez pewien czas, aby zapewnić najlepszy efekt sterylizacji.
   • Wyświetlacz LED
    Wszystkie jednostki naścienne AUX posiadają nowoczesny wyświetlacz LED, wkomponowany w przedni panel. W czytelny sposób pokazuje on użytkownikowi aktualny status pracy urządzenia – między innymi aktualne ustawienia temperatury. Gdy klimatyzator jest wyłączony, wyświetlacz jest całkowicie niewidoczny.
   • Funkcja „I FEEL”
    Dzięki zainstalowanemu czujnikowi temperatury w pilocie, jednostka automatycznie dostosowuje temperaturę do realnych warunków otoczenia, a nie do warunków w pobliżu klimatyzatora. Zapewnia to wyjątkowy komfort użytkownikowi.
   • Funkcja iFavor
   • Funkcja Anti-Cold-Air
    Stopniowy wzrost prędkości nawiewu aż do zaprogramowanej wartości.
   • Funkcja +8°C
    Funkcja ta umożliwia w okresie zimowym utrzymanie w trybie grzania stałej temperatury +8°C, co zapobiega wychłodzeniu pomieszczenia.
   • Funkcja Anti-Fungus
   • Dwustronne odprowadzanie skroplin
   • Łopatki z aluminium hydrofilowego
    Łopatki pokryte warstwa hydrofilową zwiększają wydajność o 10% i poprawiają prędkość kondensacji.
   • Złocone lamele wymiennika jedn. zewn.
    Powierzchnia wymienników ciepła w jednostce wewnętrznej i zewnętrznej została pokryta unikatową, złotą powłoką, która skutecznie zapobiega rozwojowi bakterii i wpływa na zwiększenie wydajności grzewczej urządzeń. Jest też bardziej odporna na utlenianie i korozję niż standardowa, niebieska powłoka, przez co jeszcze bardziej przedłuża żywotność urządzenia.
   • Złocone lamele wymiennika jedn. wewn.
    Skutecznie zapobiegają rozwojowi bakterii oraz zwiększają wydajność wymiany ciepła
   • Pionowy oraz poziomy ruch żaluzji
    Ruchome pionowe i poziome żaluzje powietrzne jednostek wewnętrznych AUX dają możliwość precyzyjnego dopasowania kierunku nawiewu i zapewniają równomierne rozprowadzenie schłodzonego powietrza w całym pomieszczeniu. Sterowanie żaluzjami następuje za pomocą pilota bezprzewodowego.
   • Funkcja autodiagnostyki
    Wszystkie urządzenia AUX na bieżąco monitorują nieprawidłowe działanie i wyłączają się w przypadku wystąpienia awarii. Na wyświetlaczu jednostki wewnętrznej pojawia się kod błędu informujący o rodzaju usterki, co znacznie ułatwia czynności serwisowe.
   • Tryb czuwania „Standby”
   • Funkcja nawiewu 4D
   • Cicha praca
    Wyjątkowo cichy tryb pracy, w którym jednostka wewnętrzna klimatyzatora pracuje ze zredukowanym poziomem ciśnienia akustycznego, zapewniając optymalne warunki bez zbędnego hałasu.
   • Antykorozyjna obudowa jednostki zewnętrznej
    Obudowa jednostki zewnętrznej została pokryta szeregiem warstw ochronnych, zabezpieczających ją między innymi przed owadami, gryzoniami, wilgocią, kurzem czy ogniem. Zapewnia to długą żywotność urządzenia i estetyczny wygląd, nawet po wieloletniej ekspozycji na niekorzystne warunki środowiskowe.
   • Silne odwilżanie
    Włączane jest chłodzenie oraz najniższa prędkość wentylatora, skrapla się wówczas największa ilość wilgoci z powietrza.
   • Super EMC
    Wszystkie produkty AUX są przebadane pod katem kompatybilności elektromagnetycznej.
   • Podświetlany sterownik bezprzewodowy
    Klimatyzatory marki AUX zostały standardowo wyposażone w łatwy w obsłudze pilot zdalnego sterowania, który umożliwia wygodne kontrolowanie parametrów pracy urządzenia, takich jak m.in. tryb pracy, temperatura, prędkość wentylatora, itp. Sterownik posiada podświetlany wyświetlacz, który ułatwia obsługę, gdy w pomieszczeniu jest ciemno.
   • Tryb chłodzenia / ogrzewania / wentylatora / osuszania
   • Tryb pracy automatycznej
   • Łatwa i szybka instalacja

   Dane techniczne AUX Q-Smart Premium Grey


   AUX-09QB
   Wydajność chłodnicza:2,70 (0,60 – 3,80) [kW]
   Wydajność grzewcza:3,00 (0,80 – 4,20) [kW]
   Zasilanie:220 – 240; 50; 1 [V~; Hz; Ph]
   Prąd roboczy(chłodzenie):3,80 [A]
   Prąd roboczy(ogrzewanie):4,10 [A]
   Zużycie energii(chłodzenie):800 [W]
   Zużycie energii(ogrzewanie):850 [W]
   Maksymalny pobór prądu:9,5 [A]
   Maksymalny pobór mocy:1900 [W]
   SEER / SCOP6,10 / 4,00
   Klasa efektywności energetycznej(chłodzenie):A++
   Klasa efektywności energetycznej(ogrzewanie):A+
   JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA
   Przepływ powietrza:600 [m3/h]
   Poziom ciśnienia akustycznego:38 / 31 / 27 / 22 / 19 [dB(A)]
   Poziom mocy akustycznej:44 / 40 / 36 / 31 / 24 [dB(A)]
   Wymiary jednostki wewnętrznej:761 x 296 x 198 [mm]
   Waga jednostki wewnętrznej:7,5 [kg]
   JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA
   Czynnik chłodniczy(typ):R32
   Czynnik chłodniczy
   napełnienie fabryczne(do 5m inst.):
   560 [g]
   Poziom ciśnienia akustycznego:40 [dB(A)]
   Poziom mocy akustycznej:50 [dB(A)]
   Wymiary jednostki zewnętrznej:708 x 538 x 283 [mm]
   Waga jedn. zewnętrznej:22,5 [kg]
   Praca jedn. zewn. (temp. zewn.):chłodzenie: -10 [oC]
   ogrzewanie: -22 [oC]
   Przyłącza(ciecz; gaz; skropliny):1/4; 3/8; 16 [cal; cal; mm]
   Maksymalna długość orurowania:20 [m]
   Maksymalna różnica wysokości:10 [m]

   Inne produkty

   • Klimatyzator split Inverter AUX Q-Smart Premium AUX-18QP na max 50m2

    • Producent:

     AUX

    • Moc chłodzenia:

     5,40 kW

    • Moc grzania:

     5,60 kW

    • Technologia inwerterowa:

     Tak

    • Obsługiwana powierzchnia:

     50m2

    5.080,00 zł Więcej
   • Klimatyzator split Inverter AUX Q-Smart Premium AUX-24QP na max 70m2

    • Producent:

     AUX

    • Moc chłodzenia:

     6,70 kW

    • Moc grzania:

     7,20 kW

    • Technologia inwerterowa:

     Tak

    • Obsługiwana powierzchnia:

     70 m2

    5.930,00 zł Więcej
   • Klimatyzator split Inverter AUX J-Smart Art AUX-09JP na max 25m2

    • Producent:

     AUX

    • Moc chłodzenia:

     2,70 kW

    • Moc grzania:

     3 kW

    • Technologia inwerterowa:

     Tak

    • Obsługiwana powierzchnia:

     25 m2

    3 799,00 zł Więcej
   • Klimatyzator split Inverter AUX J-Smart Art AUX-12JP na max 35m2

    • Producent:

     AUX

    • Moc chłodzenia:

     3,50 kW

    • Moc grzania:

     3,80 kW

    • Technologia inwerterowa:

     Tak

    • Obsługiwana powierzchnia:

     35 m2

    4.170,00 zł Więcej
   • Klimatyzator split Inverter AUX J-Smart Art AUX-18JP na max 50m2

    • Producent:

     AUX

    • Moc chłodzenia:

     5,30 kW

    • Moc grzania:

     5,60 kW

    • Technologia inwerterowa:

     Tak

    • Obsługiwana powierzchnia:

     50 m2

    5.130,00 zł Więcej