Klimatyzator split Inverter AUX Freedom Plus AUX-18F2H na max 50m2

 • Producent:

  AUX

 • Moc chłodzenia:

  5,10 kW

 • Moc grzania:

  5,40 kW

 • Technologia inwerterowa:

 • Obsługiwana powierzchnia:

  50 m2

4.220,00 zł

Zamówić montaż

   Kompaktowość i ekonomia


   Klimatyzator AUX serii Freedom to jednostka idealna dla osób szukających typowych rozwiązań. Uniwersalna obudowa w białym kolorze wykonana została z tworzywa ABS, dzięki temu jest ona odporna na uszkodzenia i łatwo ją utrzymać w czystości. Technologia inwerterowa zastosowana przy produkcji tego modelu gwarantuje stabilną i wydajną pracę, przy bardzo niskim zużyciu energii. Mimo iż jest to podstawowy model posiada on wiele funkcji. To wszystko w połączeniu z niską ceną sprawia, że jest to bardzo ciekawa pozycja w tej klasie klimatyzatorów.

   Wysokiej jakości sprężarka inwerterowa


   Inwerterowa sprężarka rotacyjna zastosowana w urządzeniach marki AUX gwarantuje niezawodną i wydajną pracę klimatyzatorów oraz najwyższe parametry efektywności energetycznej. Zapewnia także niskie koszty eksploatacji i niski poziom generowanego hałasu. Wytrzymałe, wysokiej jakości materiały wykorzystane w konstrukcji sprężarki przekładają się na jej długie i bezawaryjne działanie.

   Technologia inwerterowa wykorzystuje urządzenia zwane falownikiem, które umożliwia płynną zmianę prędkości obrotowej silnika elektrycznego napędzającego sprężarkę lub wentylator. W przypadku sprężarki przekłada się to na możliwość ciągłej regulacji wydajności chłodniczej lub grzewczej i jej dopasowanie do chwilowego zapotrzebowania – warunków termicznych panujących aktualnie w pomieszczeniu.

   W porównaniu do konwencjonalnych klimatyzatorów typu ON/OFF, urządzenia pracujące na bazie technologii inwerterowej charakteryzują się znacznie niższym zużyciem energii elektrycznej, niższym poziomem generowanego hałasu, możliwością szybkiego schłodzenia pomieszczenia oraz precyzyjnym utrzymaniem zadanej temperatury.

   Ekologiczny czynnik chłodniczy R32


   Czynnik chłodniczy R32 posiada bardzo niski współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego GWP równy 675. W porównaniu do czynnika R410A, którego GWP wynosi 2088. R32 ma stosunkowo niewielki wpływ na środowisko naturalne – jego oddziaływanie na globalne ocieplenie jest aż trzykrotnie mniejsze. Nie wywiera też negatywnego wpływu na warstwę ozonową, co potwierdza współczynnik ODP równy 0. Dodatkowo, w przeciwieństwie do R410A, R32 jest czynnikiem jednorodnym (jedno-składnikowym), dzięki czemu możę być poddany recyklingowi.

   Dzięki swoim właściwościom termodynamicznym, czynnik chłodniczy R32 jest bardziej wydajny od czynnika R410A. Instalacja klimatyzacja wymaga około 30% mniejszej ilości czynnika. Dodatkowo zwiększa on efektywność energetyczną urządzenia nawet o 10%.

   Czynnik chłodniczy R32 charakteryzuje się małą toksycznością i niskim stopniem palności, dzięki czemu warantuje wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

   Cechy i funkcje AUX-18F2H


   • Ekologiczny czynnik chłodniczy R32
    Wszystkie urządzenia klimatyzacyjne AUX w naszej ofercie pracują w oparciu o najnowszy, ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który w porównaniu do powszechnie dotychczas stosowanego czynnika R410A, cechuje się większą wydajnością i niższym współczynnikiem tworzenia efektu cieplarnianego. Nie powoduje też niszczenia warstwy ozonowej.
   • Wbudowany moduł Wi-Fi
    Wszystkie klimatyzatory naścienne AUX posiadają w standardowym wyposażeniu moduł Wi-Fi 2.0 wpinany do klimatyzatora na wtyk USB. To łatwe w instalacji rozwiązanie, pozwalające na steroawnie parametrami pracy urządzenia za pomocą urządzeń mobilnych, z dowolnego miejsca na ziemi z dostępem do internetu.
   • Automatyczny restart
    W przypadku wystąpienia przerwy w dopływie energii elektrycznej, urządzenie zapamiętuje ostatnie ustawienia i po wznowieniu zasilania uruchamia się ponownie, automatycznie przywracając wcześniej zadany tryb pracy.
   • Tryb TURBO
    Dzięki niemu schłodzenie/ogrzanie pomieszczenia jest możliwe w bardzo krótkim czasie, poprzez maksymalne zwiększenie prędkości obrotowej wentylatora jednostki wewnętrznej (wykorzystanie najwyższego biegu wentylatora).
   • Szybkie chłodzenie/ogrzewanie
    Start urządzenia z wysoka częstotliwością co przekłada się na chwilowe zwiększenie wydajności urządzenia o 30%.
   • Programator czasowy
    Urządzenie może zostać włączone lub wyłączone w zadanym 24-godzinnym okresie.
   • Samooczyszczanie
    Po zakończeniu działania w trybie chłodzenia, funkcja samooczyszczania automatycznie osusza wymiennik ciepła w jednostce wewnętrznej z wilgoci, przygotowując ją do następnej pracy. Zapobiega to rozwojowi bakterii, pleśni i nieprzyjemnych zapachów, utrzymując wnętrze jednostki w czystości. Dzięki funkcji samoczyszczenia, klimatyzator możę zagwarantować użytkownikom czyste i bezpieczne otoczenie.
   • Tryb pracy nocnej
    Klimatyzator automatycznie zwiększy (chłodzenie) lub zmniejszy (ogrzewanie) o 1 °C na godzinę w ciągu pierwszych 2 godzin, i wyłączy się po 5 godzinach. Funkcja snu pomaga utrzymać najbardziej komfortową temperaturę, jednocześnie oszczędzając energię.
   • Inteligentne odszranianie
    Klimatyzator uruchamia tryb odszraniania tylko wtedy, gdy jest to konieczne i jedynie na czas potrzebny do odszronienia wymiennika, co umożliwia prawie nieprzerwaną pracęurządzenia w trybie grzania. System inteligentnego odszraniania zastosowany w klimatyzatorach AUX poprawia energooszczędność pracy urządzeń o 5% i aż o 20% zwiększa efektywność ogrzewania w niskich temperaturach zewnętrznych.
   • Filtr o strukturze plastra miodu
    Wszystkie jednostki naścienne marki AUX posiadają standardowo zainstalowany podstawowy filtr powietrza (o strukturze plastra miodu – seria Freedom, lub o zwiększonej gęstości – seria J-Smart i Halo), który skutecznie wyłapuje unoszące się we wnętrzu większe zanieczyszczenia, takie jak kurz i pył.
   • Filtr antybakteryjny
    Działa sterylizująco na wszystkie rodzaje bakterii. Kurz i unoszące się na nim drobnoustroje są zatrzymywane na antybakterynej powierzchni filtra. Dzięki znajdującym się tu bakteriobójczym substancjom, ich rozwój zostaje zahamowany.
   • Jonizator powietrza
    Wszystkie jednostki AUX z serii multi zostały standardowo wyposażone w jonizator, który skutecznie eliminuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe substancje, uwalniając do przepływającego przez klimatyzator powietrza jony, które neutralizują znajdujące się w nim niebezpieczne cząsteczki.
   • Wyświetlacz LED
    Wszystkie jednostki naścienne AUX posiadają nowoczesny wyświetlacz LED, wkomponowany w przedni panel. W czytelny sposób pokazuje on użytkownikowi aktualny status pracy urządzenia – między innymi aktualne ustawienia temperatury. Gdy klimatyzator jest wyłączony, wyświetlacz jest całkowicie niewidoczny.
   • Funkcja „I FEEL”
    Dzięki zainstalowanemu czujnikowi temperatury w pilocie, jednostka automatycznie dostosowuje temperaturę do realnych warunków otoczenia, a nie do warunków w pobliżu klimatyzatora. Zapewnia to wyjątkowy komfort użytkownikowi.
   • Funkcja iFavor
   • Funkcja Anti-Cold-Air
    Stopniowy wzrost prędkości nawiewu aż do zaprogramowanej wartości.
   • Funkcja Anti-Fungus
   • Dwustronne odprowadzanie skroplin
   • Łopatki z aluminium hydrofilowego
    Łopatki pokryte warstwa hydrofilową zwiększają wydajność o 10% i poprawiają prędkość kondensacji.
   • Pionowy oraz poziomy ruch żaluzji
    Ruchome pionowe i poziome żaluzje powietrzne jednostek wewnętrznych AUX dają możliwość precyzyjnego dopasowania kierunku nawiewu i zapewniają równomierne rozprowadzenie schłodzonego powietrza w całym pomieszczeniu. Sterowanie żaluzjami następuje za pomocą pilota bezprzewodowego.
   • Funkcja autodiagnostyki
    Wszystkie urządzenia AUX na bieżąco monitorują nieprawidłowe działanie i wyłączają się w przypadku wystąpienia awarii. Na wyświetlaczu jednostki wewnętrznej pojawia się kod błędu informujący o rodzaju usterki, co znacznie ułatwia czynności serwisowe.
   • Tryb czuwania „Standby”
   • Cicha praca
   • Antykorozyjna obudowa jednostki zewnętrznej
    Obudowa jednostki zewnętrznej została pokryta szeregiem warstw ochronnych, zabezpieczających ją między innymi przed owadami, gryzoniami, wilgocią, kurzem czy ogniem. Zapewnia to długą żywotność urządzenia i estetyczny wygląd, nawet po wieloletniej ekspozycji na niekorzystne warunki środowiskowe.
   • Silne odwilżanie
    Włączane jest chłodzenie oraz najniższa prędkość wentylatora, skrapla się wówczas największa ilość wilgoci z powietrza.
   • Super EMC
    Wszystkie produkty AUX są przebadane pod katem kompatybilności elektromagnetycznej.
   • Podświetlany sterownik bezprzewodowy
    Klimatyzatory marki AUX zostały standardowo wyposażone w łatwy w obsłudze pilot zdalnego sterowania, który umożliwia wygodne kontrolowanie parametrów pracy urządzenia, takich jak m.in. tryb pracy, temperatura, prędkość wentylatora, itp. Sterownik posiada podświetlany wyświetlacz, który ułatwia obsługę, gdy w pomieszczeniu jest ciemno.
   • Tryb chłodzenia / ogrzewania / wentylatora / osuszania
   • Tryb pracy automatycznej
   • Łatwa i szybka instalacja

   Dane techniczne Freedom Plus


   AUX-18F2H
   Wydajność chłodnicza:5,10 (1,30 – 5,30) [kW]
   Wydajność grzewcza:5,40 (1,30 – 5,30) [kW]
   Zasilanie:220 – 240; 50; 1 [V~; Hz; Ph]
   Prąd roboczy(chłodzenie):7,0 [A]
   Prąd roboczy(ogrzewanie):6,0 [A]
   Zużycie energii(chłodzenie):1520 [W]
   Zużycie energii(ogrzewanie):1400 [W]
   Maksymalny pobór prądu:9,0 [A]
   Maksymalny pobór mocy:1900 [W]
   SEER / SCOP6,60 / 4,10
   Klasa efektywności energetycznej(chłodzenie):A++
   Klasa efektywności energetycznej(ogrzewanie):A+
   JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA
   Przepływ powietrza:850 [m3/h]
   Poziom ciśnienia akustycznego:40 / 32 / 29 / 26 / 22 [dB(A)]
   Poziom mocy akustycznej:46 / 42 / 38 / 34 / 26 [dB(A)]
   Wymiary jednostki wewnętrznej:905 x 312 x 226 [mm]
   Waga jednostki wewnętrznej:11,0 [kg]
   JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA
   Czynnik chłodniczy(typ):R32
   Czynnik chłodniczy
   napełnienie fabryczne(do 5m inst.):
   800 [g]
   Poziom mocy akustycznej:62 [dB(A)]
   Wymiary jednostki zewnętrznej:708 x 538 x 283 [mm]
   Waga jedn. zewnętrznej:25,0 [kg]
   Praca jedn. zewn. (temp. zewn.):chłodzenie: -10 [oC]
   ogrzewanie: -20 [oC]
   Przyłącza(ciecz; gaz; skropliny):1/4; 1/2; 16 [cal; cal; mm]
   Maksymalna długość orurowania:25 [m]
   Maksymalna różnica wysokości:10 [m]

   Inne produkty

   • Klimatyzator split Inverter AUX Q-Smart Premium AUX-18QP na max 50m2

    • Producent:

     AUX

    • Moc chłodzenia:

     5,40 kW

    • Moc grzania:

     5,60 kW

    • Technologia inwerterowa:

     Tak

    • Obsługiwana powierzchnia:

     50m2

    5.080,00 zł Więcej
   • Klimatyzator split Inverter AUX Q-Smart Premium AUX-24QP na max 70m2

    • Producent:

     AUX

    • Moc chłodzenia:

     6,70 kW

    • Moc grzania:

     7,20 kW

    • Technologia inwerterowa:

     Tak

    • Obsługiwana powierzchnia:

     70 m2

    5.930,00 zł Więcej
   • Klimatyzator split Inverter AUX J-Smart Art AUX-09JP na max 25m2

    • Producent:

     AUX

    • Moc chłodzenia:

     2,70 kW

    • Moc grzania:

     3 kW

    • Technologia inwerterowa:

     Tak

    • Obsługiwana powierzchnia:

     25 m2

    3 799,00 zł Więcej
   • Klimatyzator split Inverter AUX J-Smart Art AUX-12JP na max 35m2

    • Producent:

     AUX

    • Moc chłodzenia:

     3,50 kW

    • Moc grzania:

     3,80 kW

    • Technologia inwerterowa:

     Tak

    • Obsługiwana powierzchnia:

     35 m2

    4.170,00 zł Więcej
   • Klimatyzator split Inverter AUX J-Smart Art AUX-18JP na max 50m2

    • Producent:

     AUX

    • Moc chłodzenia:

     5,30 kW

    • Moc grzania:

     5,60 kW

    • Technologia inwerterowa:

     Tak

    • Obsługiwana powierzchnia:

     50 m2

    5.130,00 zł Więcej