Klimatyzator split Daikin FTXA50BS Stylish Srebrny na max 50m2

 • Producent:

  Daikin

 • Moc chłodzenia:

  5,3 kW

 • Moc grzania:

  6,5 kW

 • Technologia inwerterowa:

  Tak

 • Obsługiwana powierzchnia:

  50 m2

14.540,00 zł

   Daikin Online Controller


   Poza pilotem w standardzie istnieje również możliwość sterowania klimatyzatorem za pomocą telefonu lub tabletu z systemem Android bądź iOS. Dzięki połączeniu WiFi możemy sterować urządzeniem z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do internetu. Zmieniaj ustawienia termostatu, programuj harmonogramy temperatur oraz planuj własny system przepływu informacji. Sterownik Online Daikin, zgodny z gamą urządzeń typu split oraz rozwiązań systemów ogrzewania, nadaje się idealnie do sterowania klimatem przez cały rok. Możesz sterować aż 50 jednostkami naraz.

   Efekt Coandy


   Jego zadaniem jest optymalizacja przepływu powietrza dla lepszego rozkładu temperatury w pomieszczeniu. Dzięki zaprojektowaniu łopatek klimatyzatora w taki sposób, by strumień powietrza był bardziej skupiony i pozwalał na lepsze dostosowanie klimatu w całym pokoju.

   Działa to na zasadzie określania wzoru przepływu powietrza w zależności od tego, czy pokój wymaga ogrzewania, czy chłodzenia. Gdy klimatyzator przechodzi w tryb ogrzewania, dwie klapy kierują powietrze w dół (pionowy przepływ powietrza), po przejściu w tryb chłodzenia klapy przesuwają powietrze w górę (strumień powietrza skierowany do sufitu). W ten sposób tworzą się dwa różne wzory przepływu powietrza, Stylish zapobiega przeciągom, zapewniając bardziej stabilną i komfortową temperaturę w pomieszczeniu.

   Daikin Stylish to aż cztery funkcje


   Jednostki z serii Daikin Stylish są świetnym wielofunkcyjnym rozwiązaniem w mieszkaniach i przestrzeniach komercyjnych. Niezależne od siebie tryby pracy klimatyzatora utrzymują przez cały rok konkretne warunki w pomieszczeniu. Dzięki temu niezależnie od pory roku możemy cieszyć się taką samą temperaturą oraz czystym powietrzem.

   • Chłodzenie
    Klasyczna funkcja umożliwjąca obniżenie temperatury do wskazanego przez nas poziomu. Dzięki termostatowi i możliwości regulowania siły nadmuchu mamy pełną kontrolę nad działaniem urządzenia, co zabezpiecza nas przed zbędnym wyziębieniem i gwarantuje pełnię komfortu.
   • Ogrzewanie
    Rozwiązanie przydatne wszedzie tam, gdzie nie ma klasycznego grzejnika podłączonego do centralnej instalacji wodnej. Podnoszenie temperatury za pomoca klimatyzatora jest zdecydowanie tańsze i efektywniejsze niż za pomocą przenośnych, elektrycznych farelek czy grzejników olejowych. Rozwiązanie to jest często stosowane w biurach, halach magazynowych czy domkach działkowych.
   • Wentylacja
    Tryb przewidziany z myślą o sytuacjach, kiedy potrzebny jest sam ruch powietrza bez zmiany temperatury. Opcja ta pozwala zaoszczędzić energię elektryczną, ponieważ nie jest w niej wykorzystywany agregat zewnętrzny i nie zachodzi wymiana ciepła.
   • Osuszanie
    Funkcja przydatna zwłaszcza wiosną i jesienią, kiedy zwiększa się ilość opadów, ale temperatura powietrza jest zbyt niska aby umożliwić szybkie i naturalne odparowanie wody.

   Wysoka efektywność energetyczna


   Wybierając urządzenie Daikin Stylish pomimo tylu funkcji nie będziemy musieli martwić się wysokimi rachunkami za klimatyzację. Współczynnik efektywności sezonowej podaje bardzo realne informacje na temat wydajności pracy klimatyzatorów w sezonie chłodniczym i grzewczym. Etykieta obejmuje klasyfikację od A+++ do G. Daikin Stylish uzyskał etykietę o prawie najwyższej efektywności energetycznej dla obu wartości:

   • Wartość SEER do A++
   • Wartość SCOP do A++

   Unikalny design


   Daikin jest producentem oferującym urządzenia zaprojektowane w Europie pod rynek europejski, stosującym europejskie standardy techniczne i wzornicze, aby zaspokoić potrzeby klientów. Opływowy kształt zapewniający dyskretny wygląd i oszczędność przestrzeni. Jego niewielkie wymiary sprawiające, że jest to najbardzej kompaktowe urządzenie na rynku oraz minimalistyczny panel. Dostępny jest w czterech wariantach – białym, srebrnym, czarnym macie oraz czarnym drewnnie (imitacja egzotycznego drewna – gładka faktura).

   Stylish został nagrodzony za swój innowacyjny wygląd oraz funkcjonalne możliwości Nagroda Good Design Award. Nagroda zostałą przyznana również za osiągnięcie najwyższych standardów w komforcie i efektywności enegretycznej w sektorze HVAC-R.

   Główne cechy klimatyzatora


   • Tryb ekonomiczny – Funkcja zmniejsza zużycie energii tak, aby umożliwić korzystanie z innych urządzeń o dużym poborze mocy elektrycznej. Jest to również funkcja energooszczędna.
   • Oszczędzanie energii w trybie bezczynności – Zmniejszenie zużycia o około 80%.
   • Tryb nocny – Pozwala zaoszczędzić energię, przy jednonczesnym zapobieganiu nadmiernego przegrzaniu lub wychłodzeniu w nocy.
   • Tylko wentylator – Jednostka może pełnić funkcję wentylatora, nawiewając powietrze bez jego schładzania lub ogrzewania.
   • Tryb komfortowy – Klimatyzator w zależności od trybu automatycznie ustawia kąt żaluzji nawiewu powietrza.
   • Tryb Powerful (praca na pełnej mocy) – W razie znacznego spadku/wzrostu temteratury można przełączyć urządzenie w tryb Powerful. Urządzenie szybko przywróci temperaturę do rządanego stanu przechodząc później w normalny tryb pracy.
   • Automatyczne przełączanie między chłodzeniem i grzaniem – Klimatyzator automatycznie dobiera tryb pracy (chłodzenie lub grzanie) w celu osiągnięcia ustawionej temperatury.
   • Praktycznie nieuchwytny dla ucha – Urządzenie jest wyjątkowo ciche.
   • Cicha praca jednostki wewnętrznej – Użytkownik może obniżyć głośność pracy jednostki wewnętrznej o 3 dB(A) za pomocą zdalnego sterownika. Dzięki temu możemy zapewnić sobie warunki idealne do snu, pracy lub nauki.
   • Cicha praca jednostki zewnętrznej – Aby zapewnić ciche otoczenie z myślą o sąsiadach, użytkownik może obniżyć dźwięk operacyjny jednostki zewnętrznej o 3 dB(A) za pomocą zdalnego sterownika.
   • Efekt Coandy – Optymalizuje przepływ powietrza dla lepszego klimatu. Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych kierownic, bardziej skupiony strumień powietrza pozwala na lepszy rozkład temperatury w całym pomieszczeniu.
   • Nawiew przestrzenny 3-D – Dzięki tej funkcji strumień ciepłego lub chłodnego powietrza dotrze do każdej części nawet dużego pomieszczenia.
   • Automatyczny ruch w kierunku pionowym – Aby zapewnić równomierny przepływ powietrza oraz rozkład temperatury istnieje możliwość wybrania automatycznego przesuwu żaluzji nawiewu w pionie.
   • Automatyczny swing poziomy – Możliwość wyboru automatycznego poziomego przesuwu żaluzji nawiewu dla zapewnienia równomiernego przepływu powietrza oraz rozkładu temperatury.
   • Automatyczna prędkość wentylatora – W celu utrzymania lub osiągnięcia wybranej temperatury wentylator posiada automatyczny wybór prędkości.
   • Stopniowa regulacja prędkości wentylatora – Umożliwia wybór jednej z kilku (w tym wypadku 5-ciu) prędkości wentylatora.
   • Program osuszania – Program umożliwiający zmniejszenie poziomu wilgotności powietrza bez wahań temperatury w pomieszczeniu.
   • Tytanowy filtr fotokatalityczny oczyszczający powietrze – Usuwa obecne w powietrzu cząsteczki kurzu, eliminuje niechciane zapachy jak np dym papierosowy. Rozkłada także szkodliwe organiczne substancje chemiczne, takie jak alergeny, wirusy i bakterie.
   • Filtr powietrza – Usuwa cząsteczki kurzu znajdujące się w powietrzu, dbając o stały nawiew czystego powietrza.
   • Jednostka Flash Streamer – Generuje szybkie elektrony, które z dużą mocą niszczą wirusy, baterie, zapachy i alergeny.
   • Intelligent Thermal Sensor – Inteligentny czujnik termiczny określa temperaturę bieżącego pomieszczenia i steruje przepływem powietrza, kierując ciepłe lub chłodne powietrze do obszarów, które tego potrzebują.
   • Sterowanie centralne – Sterowanie centralne umożliwia włączanie, wyłączanie i regulację kilku jednostek wewnętrznych z jednego punktu.
   • Programowany zegar 24-godzinny – Zegar można ustawić tak, aby rozpoczynał chłodzenie/ogrzewanie o wyznaczonej porze w okresie 24 godzin.
   • Programowany zegar tygodniowy – Programowany zegar można ustawić tak, aby włączał działanie o wyznaczonej porze dnia codziennie lub w określony dzień tygodnia.
   • Automatyczne ponowne uruchomienie – W przerwie w dostawie energii elektrycznej, klimatyzator uruchomi się ponownie zapamiętując ustawienia początkowe.
   • Autodiagnostyka – System informujący nas o usterkach i nieprawidłowościach w pracy klimatyzatora. Ułatwia to konserwację oraz zwiększa żywotność produktu.
   • Srebrny filtr usuwający alergeny i oczyszczający powietrze – Zatrzymuje alergeny, takie jak pyłki i roztocza. Filtr eliminuje pyłki i roztocza w 99% i więcej.
   • System „Multi” – Pozwala on na podłączenie maksymalnie do 5 jednostek wewnętrznych (o różnej mocy) do jednej jednostki zewnętrznej. Każda jednostka wewnętrzna obsługiwana jest osobno w ramach tego samego trybu.

   Klimatyzator – dane techniczne Daikin FTXA50BS


   Wydajność chłodnicza (Min./Nom./Max.):1,7 / 5 / 5,3 kW
   Wydajność grzewcza (Min./Nom./Max.):1,7 / 5,8 / 6,5 kW
   Pobór mocy (nominalny)
   chłodzenie:
   grzanie:
   1,36 kW
   1,45 kW
   Klasa energetyczna:A++/A++
   SEER:7,33
   Przepływ powietrza (Cicha praca/Nis./Śred./Wys.)
   chłodzenie:
   grzanie:
   312 / 456 / 600 / 810 m3/h
   342 / 492 / 666 / 906 m3/h
   Poziom ciśnienia akustycznego jednostki wewnętrznej
   chłodzenie:
   grzanie:
   24 / 33 / 46 dB(A)
   24 / 33 / 46 dB(A)
   Poziom ciśnienia akustycznego jednostki zewnętrznej
   chłodzenie:
   grzanie:
   48 dB(A)
   48 dB(A)
   Zakres temperatury otoczenia dla
   chłodzenia:
   grzania:
   -10~46 oC
   -15~18 oC
   Czynnik chłodniczy:R32
   Wymiary
   jedn. wew. (wys. x szer. x gł.):
   jedn. zew. (wys. x szer. x gł.):
   295x798x189 mm
   734x870x373 mm
   Waga
   jedn. wew.:
   jedn. zew.:
   12,0 kg
   50,0 kg
   Maksymalna
   Długość instalacji:
   Różnica poziomów:
   30 m
   20 m
   Zasilanie:220-240V / ~50Hz
   Gwarancja:3 lata
   Kolor:Srebrny

   Inne produkty

   • Klimatyzator split Daikin FTXA42AW Stylish Biały na max 40m2

    • Producent:

     Daikin

    • Moc chłodzenia:

     5 kW

    • Moc grzania:

     6 kW

    • Technologia inwerterowa:

     Tak

    • Obsługiwana powierzchnia:

     40 m2

    13.160,00 zł Więcej
   • Klimatyzator split Daikin FTXA42BB Stylish Czarny Mat na max 40m2

    • Producent:

     Daikin

    • Moc chłodzenia:

     5 kW

    • Moc grzania:

     6 kW

    • Technologia inwerterowa:

     Tak

    • Obsługiwana powierzchnia:

     40 m2

    13.140,00 zł Więcej
   • Klimatyzator split Daikin FTXA42BS Stylish Srebrny na max 40m2

    • Producent:

     Daikin

    • Moc chłodzenia:

     5 kW

    • Moc grzania:

     6 kW

    • Technologia inwerterowa:

     Tak

    • Obsługiwana powierzchnia:

     40 m2

    13.320,00 zł Więcej
   • Klimatyzator split Daikin FTXA42BT Stylish Czarne Drewno na max 40m2

    • Producent:

     Daikin

    • Moc chłodzenia:

     5 kW

    • Moc grzania:

     6 kW

    • Technologia inwerterowa:

     Tak

    • Obsługiwana powierzchnia:

     40 m2

    13.650,00 zł Więcej
   • Klimatyzator split Daikin FTXA50AW Stylish Biały na max 50m2

    • Producent:

     Daikin

    • Moc chłodzenia:

     5,3 kW

    • Moc grzania:

     6,5 kW

    • Technologia inwerterowa:

     Tak

    • Obsługiwana powierzchnia:

     50 m2

    14.330,00 zł Więcej